اولین عینک واقعیت مجازی HDR دنیا معرفی شد (CES 2020)

اولین عینک HDR واقعیت مجازی

پاناسونیک در جریان رویداد CES2020 از اولین عینک واقعیت مجازی HDR دنیا رونمایی کرد.

رویداد CES 2020 در جریان است و پانوسونیک هم در این رویداد حضور دارد. این کمپانی ساعتی پیش از یک هدست واقعیت مجازی رونمایی کرده است که اولین هدست واقعیت مجازی دنیاست که از HDR پشتیبانی می‌کند.

این عینک واقعیت مجازی که ظاهرش با سایر عینک‌های VR متفاوت است، دارای پنل‌های میکرو LED است که رزولوشن بسیار بالایی را فراهم می‌کند. ضمنا همین پنل‌های میکرو LED خطای دیدی که دلیل فاصله بسیار کم عینک با چشم کاربر اتفاق می‌افتد و با عنوان Screen door effect شناخته می‌شود را رفع می‌کند.

این عینک واقعیت مجازی پاناسونیک، به لطف بهره بردن از درایورهای Technics که تکنولوژی مخصوص به خود پاناسونیک در هدست‌های این کمپانی است، صدای بسیار باکیفیت و پویایی را ارائه می‌کند. به گفته پاناسونیک، این عینک VR از تکنولوژی‌های نوری بخش دوربین پاناسونیک یعنی Lumix بهره می‌برد. از سوی دیگر در این عینک از تکنولوژی‌های دیگری همچون پردازش سیگنال که در تلویزیون‌ها به کار می‌رود و همچنین پخش‌کننده‌های Blu-ray استفاده شده است.

عینک واقعیت مجازی HDR پاناسونیک
عینک واقعیت مجازی HDR پاناسونیک -

تجربه کاربر از عینک VR پاناسونیک

وب سایت TheVerge این عینک واقعیت مجازی HDR را بررسی کرده است. بنا به بررسی این وب سایت، پنل‌های میکرو LED این عینک کمی کوچک است که باعث می‌شود تصاویر به صورت مربعی‌تر نمایش داده شود و این عینک زاویه دید کمتری نسبت به سایر عینک‌های VR دیگر داشته باشد.

گویا وزن این عینک واقعیت مجازی هم کمی سنگین است که حتی خم کردن سر هم باعث حرکت عینک روی صورت می‌شود. البته باید گفت که این مشکلات مربوط به نمونه آزمایشی این عینک بوده است و گویا نمونه نهایی آن چنین مشکلاتی را نخواهد داشت.

البته گفته می‌شود که پاناسونیک در نظر ندارد تا این عینک واقعیت مجازی را به تولید انبوه برساند و برنامه‌ای برای فروش آن به مشتریان ندارد. در عوض پاناسونیک کارهای تبلیغاتی که با روی کار آمدن 5G فراگیر خواهد شد (همچون سفرهای مجازی، ورزش‌های مجازی و...) را هدف تولید این عینک واقعیت مجازی خود قرار داده است.

اخبار CES 2020:

پرظرفیت‌ترین حافظه SSD جیبی دنیا با سرعت انتقال 20 گیگابیت بر ثانیه معرفی شد (CES 2020)

دوربین نیکون D780 معرفی شد؛ بهترین دوربین فول فریم DSLR نیکون برای فیلمبرداری (CES 2020)

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام  و آپارت همراهی کنید.

منبع خبر: theverge

IMG_20210301_202437.jpg

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن معرفی محصول، اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر