شارژ وایرلس از راه دور؛ تکنولوژی که در حال تحقق است (CES 2020)

شارژ وایرلس از راه دور در CES 2020

در رویداد CE 2020 شاهد معرفی و نمایش چندین محصول واقعی شارژ بی سیم از راه دور بودیم که به زودی راهی بازار خواهند شد.

شارژ بی سیم شاید یکی از تکنولوژی‌هایی باشد که بسیاری از ما مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم اما تصور نمی‌کردیم که به واقعیت بپیوندد. حالا اما در جریان رویداد CES 2020 شارژ بی سیم از راه دور به نمایش گذاشته شده است و به زودی شاهد معرفی محصولات آن هستیم.

درواقع حدود 5 سال پیش بود که اولین دمو از شارژ بی سیم از راه دور نمایش داده شد. به دنبال آن در سال‌های گذشته چندین نمونه اولیه از شارژ بی سیم راه دور دیگر معرفی شدند اما هیچ یک از این نمونه‌ها، محصولات کاربردی نبودند. همین ماجرا باعث شده بود تا دیگر کسی امیدی به اجرایی شدن چنین تکنولوژی نداشته باشد.

رویداد CES 2020 اما معادله را تغییر داده و در این رویداد شاهد معرفی تعداد محدودی از این محصولات این تکنولوژی بودیم که گویا آماده فروش هستند. با فیسیت همراه باشید تا کمپانی‌های فعال در این زمینه و دستاوردهای آن‌ها را با هم مرور کنیم.

شارژ بی سیم از راه دور در نمایشگاه CES 2020

1- Powercast

یکی از کمپانی‌هایی که در حوزه شارژ بی سیم از راه دور فعالیت دارد، Powercast است که حالا محصول تولیدی خود را در آمازون برای فروش قرار خواهد داد. در واقع این کمپانی شارژ بی سیمی با نام Wireless Charging Grip را برای کنترلرهای نینتندو سوئیچ معرفی کرده است که تا چند ماه آینده راهی بازار خواهد شد. برای استفاده از این شارژر بی سیم کافی است کنترلرها را با فاصله چند فوتی از شارژر قرار دهید تا کنترلرها شارژ شوند.

اگرچه این شارژر بی سیم قدرت کمی دارد و تا فاصله کوتاهی را پشتیبانی می‌کند اما به هر ترتیب در این محصول شاهد استفاده واقعی از تکنولوژی شارژ بی سیم از راه دور هستیم.

Wireless Charging Grip شارژر بی سیم از راه دور Power cast در رویداد CES 2020.jpg
Wireless Charging Grip شارژر بی سیم از راه دور Power cast در رویداد CES 2020 -

2- Ossia

دیگر کمپانی فعال در حوزه شارژ بی سیم وایرلس Ossia است. این کمپانی هم امسال در رویداد CES 2020 حضور داشته و چند طراحی جدیدش برای شارژرهای بی سیم رونمایی کرده است. یکی از محصولات این کمپانی Ossia Cota Home است که یک روتر برق خانگی و یا اداره کوچک است که قادر است برق را تا فاصله چند متری بفرستید. از سوی دیگر گویا این کمپانی با Spigen، تولیدکننده‌ی مشهور گاردهای محافظ گوشی هوشمند خواهد بود. بنابراین احتمال می‌دهیم که این دو کمپانی طی سال 2020 گاردهای محافظی را تولید و راهی بازار کنند که دارای قابلیت شارژ بی سیم هستند و احتمالا قیمت این گاردها 100 دلار خواهد بود.

از سوی دیگر گویا Ossia با والمارت هم همکاری خواهد داشت. در واقع قرار است که Ossia روی محصولا والمارت، برچسب‌های قیمتی با جوهر الکترونیکی قرار دهد تا به کمک این برچسب‌ها به کمک کاشی‌های سقفی اوسیا شارژ و به‌صورت زنده به‌روز ‌شوند.

روتر ossia_cota_home در CES 2020.jpg
روتر ossia cota home در CES 2020 -

3- کمپانی Hansgrohe با Wi-Charge

کمپانی دیگری که در حوزه شارژ وایرلس از راه دور در CES 2020 حضور یافته است،Hansgrohe با Wi-Charge است. این کمپانی با استفاده از نور مادون قرمز، برق را به تجهیزاتی همچون دوربین مدار بسته و... که دسترسی به آن‌ها سخت است، می‌رساند. این کمپانی به عنوان یک نمونه واقعی در نمایشگاه CES 2020، یک شیر آب هوشمند با یک نمایشگر کوچک را به نمایش گذاشت که قادر است به محض تشخیص کاربر به صورت اتوماتیک روشن شده و شیر آب را باز کند. این نوع شیر برای شرایطی که سیم کشی پیچیده است، واقعا کاربردی است.

4- GuRu

آخرین بازیگر مهم دیگر این صحنه کمپانی GuRu است. این کمپانی اگرچه به تازگی وارد این حوزه شده است اما راهکاری هوشمندانه را پیش گرفته است تا مشکل فاصله را مرتفع کند. این کمپانی یک ربات به شکل جاروبرقی را طراحی کرده است و در بالای این ربات یک فرستنده قرار دارد. به لطف متحرک بودن این ربات، مشکل فاصله دور و برد قابل پوشش توسط شارژ وایرلس به خوبی حل می‌شود.

ربات guru power
ربات guru power -

منبع خبر: digitaltrends

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر