فروش سنسور دوربین‌های سونی به هواوی مجاز شد؛ عقب نشینی نرم آمریکا

مجوز هواوی.jpg

با وجود افزایش تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، حالا به نظر می‌رسد که کم‌کم آمریکا در این تحریم‌ها عقب نشینی کرده است. حالا هم اخباری در خصوص دریافت مجوز سونی برای تامین سنسور دوربین برای هواوی منتشر شده است.

همانطور که می‌دانید، مدتی است که هواوی تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است. به عبارتی دولت آمریکا به شرکت‌های مختلف اجازه همکاری با هواوی را نمی‌دهد. همین ماجرا برای هواوی مشکلات زیادی را ایجاد کرد، حتی این کمپانی را از امکان تولید تراشه‌های اختصاصی خود هم بازداشت. با این وجود به نظر می‌رسد که نرم‌نرمک آمریکا در حال برداشتن این تحریم‌هاست. درواقع چند روز پیش شاهد دریافت مجوز توسط سامسونگ دیسپلی از آمریکا بودیم تا بتواند مجدداً با هواوی همکاری کند.

حالا اما بنا به گزارشاتی، مشخص شده است که دو شرکت سونی و Omnivision توانسته‌اند مجوز فروش سنسورهای دوربین به هواوی را از دولت آمریکا کسب کنند. این مجوز اهمیت زیادی برای هواوی دارد زیرا هواوی همواره روی دوربین گوشی‌های خود تمرکز ویژه‌ای دارد و همین دوربین‌ها به عنوان اصلی‌ترین برگ برنده‌ی هواوی در پرچمدارانش به حساب می‌آیند. جالب است بدانید هر ساله شاهد هستیم که پرچمداران هواوی صدرنشین جدول رده بندی بهترین دوربین گوشی می‌شوند.

همچنین گفته می‌شود که قرار است به زودی امکان فروش تراشه به هواوی هم فراهم شود. البته بنا به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، این تراشه‌ها نباید برای تجهیزات 5G هواوی مورد استفاده قرار گیرند.

اگرچه برخی مجوزهایی که در بالا به آن اشاره کردیم برای ادامه‌ی همکاری با هواوی صادر شده است اما همچنان فشار تحریم‌ها بر هواوی وجود دارد. به عنوان نمونه هنوز هم هواوی برای تامین برخی قطعات کلیدی مانند تراشه‌های حافظه SK Hynix دچار مشکل است. به هر ترتیب چیزی که به نظر می‌رسد این است که آمریکا کم‌کم در حال کوتاه آمدن از تحریم‌های شدید خود است. شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، متضرر شدن کمپانی‌های مختلف به دنبال از دست دادن مشتری بزرگی مانند هواوی باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟

اخبار مرتبط:

سامسونگ مجوز همکاری با هواوی در زمینه تولید نمایشگر را دریافت کرد

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: androidauthority


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

اپل

شنبه, 10 آبان 1399

اینم از عقل عرازشه! پول گرفتن از کمونیستارو عقب نشینی مینامند خوشحالم هستن کتلتا :))

پاسخ

ثبت نظر