چگونه دستیار Copilot را در ویندوز 11 فعال کنیم

Untitled-1.jpg

مایکروسافت در آخرین آپدیت ویندوز 11، به صورت رسمی دستیار شخصی Cortana را با Copilot تعویض کرد. Copilot دستیار جدید قدرت گرفته از هوش‌ مصنوعی شرکت مایکروسافت است که پنجره Bing Chat را مستقیما بر روی صفحه اصلی ویندوز شما قرار می‌دهد و همچنین قابلیت استفاده از GPT-4، در تمام خدمات مایکروسافت را در دسترس شما قرار میدهد. در این مقاله، نحوه فعال‌کردن این ویژگی را به شما آموزش می‌دهیم.

در قدم اول باید ویندوز خود را به آخرین آپدیت منتشر شده ارتقاء دهید. ورژنی که دستیار Copilot برای ویندوز 11 منتشر شد، ورژن 23H2 است. در این آپدیت ویژگی‌های زیادی به ویندوز 11 اضافه شد و با وجود شایعاتی مبنی بر انتشار ویندوز 12 در سال آینده، این نسخه می‌توانند آخرین آپدیت بزرگ منتشر شده برای ویندوز 11 باشد.

هرچند که نسخه اشتراکی دستیار Copilot ویژگی‌های زیادی دارد اما یک نسخه رایگان با قابلیت‌های کمتر نیز در دسترس است. استفاده از هوش مصنوعی برای تولید عکس و دیگر کارهای ساده ویندوز از جمله وظایفی است که نسخه رایگان این دستیار می‌تواند برای شما انجام دهد. اما برای استفاده از آن باید ابتدا نحوه فعال کردن را یاد بگیرید.

windows-11-copilot-chatgpt-1.jpg
دستیار Copilot -

برای این منظور، مراحل روبه‌رو را طی کنید: Settings > Personalization > Taskbar و سپس ویژگی Copilot را فعال کنید. البته این ویژگی در مراحل اولیه است و در آینده قابلیت‌های بسیار بیشتری به آن اضافه می‌شود.

زمانی که این دستیار را فعال کردید، برای استفاده از آن تنها باید گزینه Copilot در نوار ابزار را انتخاب کنید و یک صفحه در سمت راست برای شما نمایان می‌شود. پس از آن می‌توانید سوالات خود را بپرسید و جواب را دریافت کنید.

دسترسی به چنین ویژگی می‌تواند بسیار جذاب باشد اما این دستیار برای کسانی که استفاده معمولی از سیستم خود دارند ممکن است چندان مفید نباشد و احتمال دارد که در آینده به سرنوشت کورتانا دچار شود. طبق بیانیه‌های مایکروسافت، این شرکت در حال بررسی و ارتقاء این دستیار است اما برنامه مشخصی برای آینده آن مشخص نکرده‌اند و همانطور که هوش مصنوعی در حال پیشرفت است، این دستیار نیز پیشرفت می‌کند اما این موضوع که تا چه اندازه به درد کاربران می‌خورد و آن‌ها با این دستیار تعامل برقرار می‌کنند، باید در طی زمان مشخص شود.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: bgr.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر