بازی شوتر The Finals انتظارات ناشر را برآورده نکرده است

the finals

بازی شوتر هیجان‌انگیز اول شخص که در دسامبر گذشته به صورت ناگهانی منتشر شد، توانست نظر مثبت عده زیادی از بازیکنان را به خود جذب کند اما به نظر می‌رسد که اکنون با افت زیادی روبرو شده است.

عنوان The Finals توجه بسیاری را از گیمرها را به خود جلب کرد. این بازی که به صورت رایگان در دسترس قرار گرفت، به عنوان یکی از سودآورترین بازی‌ها برای ناشر آن عنوان یعنی شرکت نکسون شناخته شد و پس از شروع موفق، انتظارات زیادی را به وجود آورد.

این بازی با انتشار نسخه بتا، بازیکنان زیادی از سراسر جهان را به خود جذب کرد و استقبال از آن به قدری زیاد بود که باعث ایجاد صف‌های انتظار برای تجربه بازی به وجود آمده بود. گزارشات اعلام می‌کنند که تعداد 7.5 میلیون نفر به تجربه نسخه بتا  The Finals مشغول شدند و پس از انتشار رسمی، این تعداد به 10 میلیون نفر رسید.

the finals gameplay
-

با این حال در جدیدترین گزارش مالی شرکت نکسون، بارها تایید شد که The Finals به اهداف مورد انتظار خود نرسیده و تلاش‌هایی برای یافتن علت آن در حال انجام است. البته باید در نظر داشت که محبوبیت این بازی، باعث جلب توجه هکرها و چیترهای زیادی شد؛ هرچند که استودیو سازنده تمام تلاش خود برای بستن حساب چیترها انجام داد اما تعداد بالای آنها باعث شد تا عده زیادی از بازیکنان علاقه خود برای تجربه بازی فاینال را از دست بدهند.

در نامه مالی اخیر نکسون آمده است:

"فصل دوم بازی که در ماه مارس منتشر شد، منجر به افزایش کوتاه مدت تعداد بازیکنان شد اما ماندگاری و میزان درآمد، پایین‌تر از حد انتظار بود. تیم توسعه‌دهنده Embark در حال همکاری با تیم عملیات زنده (Live Operations) مستقر در کره برای درک و حل مسائل کلیدی است."

گزارش نکسون تایید می‌کند که با وجود کاهش سودآوری، بازی The Finals باعث افزایش تعداد کاربران فعال ماهانه آنها نسبت به سال گذشته شده است. ماهیت رایگان بازی، همیشه جذب مخاطب گسترده را به دنبال داشته است و تا سال‌های طولانی قابلیت جذب بازیکنان بیشتر را خواهد داشت.

فصل سوم این بازی به زودی از راه می‌رسد و نکسون انتظار دارد که همراه با انتشار این فصل، تعداد بازیکنان نیز افزایش یابد. نظر شما در رابطه با بازی The Finals چیست؟ آیا تا به حال این عنوان را تجربه کرده‌اید؟

اگر علاقه‌مند دنیای تکنولوژی هستید حتما شبکه‌های اجتماعی فیسیت را در اینستاگرام، تلگرام، روبیکا، توییتر و آپارات را دنبال کنید.

منبع خبر: insider-gaming.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر