چطور مک آدرس پرینتر را بدست بیاوریم؟

بدست آوردن مک آدرس پرینتر.jpg

اگر به دلیل تعیین محدودیت در دسترسی به شبکه و یا به هر دلیل دیگری به یافتن مک آدرس پرینتر نیاز دارید، این آموزش را از دست ندهید.

گاهی اوقات برای جلوگیری از اتصال دستگاه‌های غیر مجاز به وای فای، نیاز دارید تا لیست مک آدرس‌ دستگاه‌های مجاز را به مودم روتر بدهید. یکی از مشکلاتی که اغلب کاربران با آن مواجه هستند، نحوه‌ی پیدا مک آدرس پرینتر است.

پرینتر هم مانند هر دستگاه دیگری که می‌تواند در شبکه فعالیت داشته باشد، دارای یک آدرس فیزیکی است که با عنوان Mac Address آن را می‌شناسیم. اگر این مسئله سوال شما هم هست، در ادامه با فیسیت همراه باشید تا نحوه پیدا کردن مک آدرس پرینتر را به شما آموزش دهیم.

نحوه بدست آوردن Mac Address پرینتر

در این روش، از دستورات CMD برای بدست آوردن مک آدرس پرینتر استفاده می‌کنیم. برای این کار تنها کافی است سه مرحله زیر را طی کنید:

1- روی یکی از کامپیوترهایی که در شبکه قرار دارند و پرینتر هم در همان شبکه است، CMD را باز کنید.

2- حالا دستور arp –a را دقیقا به صورت زیر وارد کرده و اینتر کنید.

3- در مقابل آدرس آی پی پرینتر، یک آدرس شش بخشی که هر بخش شامل دو رقم هگزادسیمال است را می‌بینید که به وسیله - از هم جدا شده‌اند. این آدرس همان مک آدرس پرینتر است.

همانطور که در مراحل دیدید، برای بدست آوردن مک آدرس پرینتر از طریق دستور CMD، نیاز دارید که آدرس آی پی پرینتر را داشته باشید. بدست آوردن این داده هم کار بسیار ساده‌ای است که می‌توانید در مطلب زیر، به صورت روان آموزش آن را ببینید:

چطور آدرس آی پی پرینتر را به دست بیاوریم

البته روش دیگر برای به دست آوردن مک آدرس پرینتر، مراجعه به خود دستگاه است. معمولا مک آدرس پرینتر روی خود دستگاه و نزدیک به پورت اترنت و یا در زیر پرینتر قرار نوشته می‌شود.

منبع خبر: فیسیت

خدیجه زارعپور.png

خدیجه زارعپور

فارغ التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات هستم. از اردیبهشت‌ماه 96 شروع به نوشتن اخبار و آموزش در حوزه تکنولوژی در فیسیت کردم. بیش‌تر از هر چیزی به شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی، سیسکو و... علاقه‌مند هستم و بیشتر از اون علاقه‌مند به به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات با بقیه...

در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و انتقاد نسبت به اخبار و مقالات، می‌تونید به این آدرس ایمیل بفرستید: khadijezarepour@gmail.com


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر