استارفیلد 97 درصد از بازیکنان خود در استیم را از دست داده است

starfield.jpg

بازی استارفیلد به عنوان یکی از برترین بازی‌های اختصاصی Xbox در سال 2023 توسط استودیو بتسدا ساخته و منتشر شد. هرچند که نظر بازیکنان پیش از عرضه این بازی، بسیار متفاوت بود اما به عنوان یک اثر استودیو بتسدا و تبلیغات بیش از حد ایکس‌باکس، انتظارات بالایی از این عنوان می‌رفت اما به نظر می‌رسد که با وجود پشتیبانی بتسدا، این بازی در یک قدمی نابودی قرار دارد.

همراه با انتشار بازی‌های جدید و محبوبی مانند Helldivers 2 و Palworld که در حال رکورشکنی‌های پی در پی قرار دارند، عنوان Starfield به فراموشی سپرده شده است. هرچند که هنگام انتشار، بزرگ‌ترین عرضه در تاریخ بتسدا را رقم زد و بیش از 12 میلیون بازیکن را به خود جذب کرد اما به دلیل مشکلات زیاد این بازی، نظر بازیکنان راجع به آن تغییر کرد و نظرات منفی خود را در فروشگاه استیم به ثبت رساندند. اکنون شش ماه از عرضه این بازی می‌گذرد و براساس آخرین آمار، عنوان استارفیلد بیش از 97 درصد از بازیکنان خود را از دست داده است.

دیتابیس استیم نشان می‌دهد که تعداد بازیکنان استارفیلد در این پلتفرم به میزان 97٪ کاهش یافته است و به صورت میانگین، 7 تا 8 هزار بازیکن روزانه دارد. با توجه به حضور 330 هزار بازیکن همزمان در زمان انتشار، تعداد اعلام شده بسیار افت بزرگی برای این عنوان محسوب می‌شود.

starfield-jetpack.jpg
-

به دلیل نارضایتی تعداد زیادی از بازیکنان، توسعه‌دهندگان اعلام کردند که به زودی این عنوان را بهبود خواهند داد و مشکلات موجود در بازی را برطرف خواهند کرد. در همین راستا، آپدیتی بزرگ که به گفته سازندگان، بیش از 100 مشکل موجود در بازی را برطرف خواهد کرد، در ماه گذشته عرضه شد. شکست این بازی پس از صرف هزینه‌های زیاد، می‌تواند شکستی بسیار بزرگ برای استودیو محسوب شود؛ بنابراین توسعه‌دهندگان در پی بهبود و کسب رضایت بازیکنان و پشتیبانی طولانی از آن هستند.

در هنگام مقایسه این بازی با دیگر عنوان محبوب بتسدا یعنی Skyrim، عملکرد ضعیف استارفیلد قابل مشاهده است. آخرین آمار نشان می‌دهد که عنوان اسکایریم، با گذشت چندین سال از زمان انتشار، بیش از 3 برابر بازی استارفیلد، بازیکن دارد که عدم محبوبیت استارفیلد را نشان می‌دهد. دیگر بازی‌های استودیو مانند Fallout 4 نیز تعداد بازیکنان فعال‌تری در Steam دارد. بازیکنان عنوان Fallout 76 نیز با وجود محبوبیت پایین در زمان انتشار، نزدیک به بازی Starfield در استیم قرار دارد.

البته بتسدا اعلام کرده است که یک تیم 250 نفری، به منظور پشتیبانی و ارائه محتوا و آپدیت‌های جدید، در حال کار بر روی پروژه استارفیلد هستند بنابراین ممکن است با گذشت زمان، بازی با بهبودهایی همراه باشد. هرچند که اقدام انجام شده و ارائه آخرین آپدیت، باعث شده است که نظرات کاربران از حالت اکثرا منفی (Mostly Negative) به میکس (Mixed) تبدیل شود اما توانایی راضی نگه‌داشتن تمام بازیکنان را نداشته است.

به تازگی شایعاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد Xbox سیاست جدیدی را در پیش گرفته و به دلیل فروش پایین کنسول‌های خود، قصد انتشار تعداد زیادی از بازی‌های انحصاری مانند استارفیلد، ایندیانا جونز، Hi-Fi Rush و... را برای دیگر کنسول‌های رقیب از جمله پلی‌استیشن 5 دارد. این شایعات، به صورت رسمی رد یا تایید نشده‌اند و باید منتظر انتشار اطلاعات رسمی از طرف ایکس‌باکس بمانیم.

امیدواریم که وضعیت این بازی در آینده بهبود یابد و تجربه‌ای بی‌نظیر را در اختیار بازیکنان قرار دارد. با توجه به پتانسیل بازی و پشتیبانی‌های بتسدا، امکان بهبود بازی وجود دارد. در صورت انتشار اخبار جدید در رابطه با بازی استارفیلد یا استودیو بتسدا، اخبار مربوط به آن را در فیسیت قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

منبع خبر: tech4gamers.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر