استودیو Supermassive Games در حال اخراج یک سوم از کارکنان خود است

supermassive-games.jpg

استودیو SuperMassive که سابقه ساخت عناوینی مانند Until Dawn و The Quarry را در کارنامه خود دارد، در حال اخراج حدود ۹۰ کارمند یا تقریباً یک سوم از کارکنان خود است.

براساس گزارش بلومبرگ، این استودیو انگلیسی به حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان خود اعلام کرده است که در معرض خطر اخراج هستند و حدود 90 نفر از آن‌ها، به زودی اخراج خواهند شد.

این استودیو در شبکه اجتماعی X، بیانیه‌ای را منتشر و اعلام کرد که استودیو وارد مرحله سختی شده و نیازمند برخی اصلاحات خواهد بود. در همین راستا، برخی از کارمندان شغل خود را از دست خواهند داد. آن‌ها در این رابطه اعلام کردند که این تصمیم، به سادگی گرفته نشده و تلاش‌های بسیاری برای اجتناب از این کار صورت گرفته است.

در این پست اعلام شده است: "ما خیلی خوب می‌دانیم که این فرایند چقدر ناامن و دشوار برای تمام کارمندها خواهد بود و با همه آن‌هایی که درگیر شده‌اند، به منظور اطمینان از اینکه این فرآیند به گونه‌ای احترام‌آمیز و مهربانانه انجام شود، به‌طور نزدیک همکاری خواهیم کرد."

هرچند که تعدیل نیرو، برای کارمندان و استودیوها بسیار سخت و دشوار است اما برخی اوقات به دلیل حفظ منافع و اطمینان از آینده شرکت، نیازمند اخراج برخی از کارمندان می‌شوند. طبق گفته استودیو سوپرمسیو، این استودیو بر ساخت عناوین آینده خود تمرکز خواهد کرد و اختلالی در توسعه بازی‌ها ایجاد نخواهد شد.

چندی پیش، پیت و جو ساموئلز که با کمک یکدیگر این استودیو را ساخته بودند، تصمیم به ترک شرکت گرفتند. آن‌ها دلیل انجام این تصمیم را، مشکلاتی در سلامتی خود اعلام کردند و سپس وظیفه مدیرعاملی و هدایت استودیو را به رابرت هنریسون واگذار کردند.

تعداد کارمندان اخراجی در صنعت گیم از سال ۲۰۲۳، به شدت بالا رفت و بسیاری از استودیوها مانند یوبی‌سافت، آمازون، Embracer Group، یونیتی، Thunderful Group، اکتیویژن بلیزارد، Riot، سگا و... بسیاری از کارکنان خود را اخراج کردند. تعداد افراد اخراج شده در سال 2023، حدود ۹۰۰۰ نفر بوده اما تعداد کارکنان اخراجی در سال 2024، درحالی که تنها دو ماه از شروع سال می‌گذرد، به 6100 نفر رسیده است. اگر این مشکلات برطرف نشود، ضربه بسیاری سنگینی به صنعت گیم و بازی‌سازی وارد خواهد شد.

اگر به اخبار دنیای تکنولوژی علاقه مند هستید، ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: videogameschronicle.com

photo_2023-11-11_16-30-34.jpg

امیرحسین چروم - تولید کننده محتوا

من یک نویسنده و تولیدکننده محتوا هستم که به دنیای گیم و تکنولوژی و همچنین فیلم و سریال علاقه مندم.


0 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

ثبت نظر