تشدید حمله به زیرساخت‌های ارتباطی کشور دلیل کندی اینترنت مجدد

DDOS

حمله شدید DDOS به زیرساخت کشور، باعث کندی اینترنت در کشور شده است. این حمله یک ماه است که اینترنت کشور را دچار مشکل کرده است و روز گذشته هم مجددا تشدید شده بود.

همانطور که می‌دانید اینترنت ایران مدتی است که دچار اختلال شده است. در تاریخ 20 بهمن ماه این اختلالات به اوج خودش رسید و روز گذشته مجددا شاهد تشدید این اختلال بودیم. شرکت ارتباطات زیرساخت دلیل این اختلال را حمله DDOS معرفی کرده بود. البته در روز 20 بهمن ماه، سجاد بنایی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت توضیح داده بود که این حمله با کمک سپر دژفا شناسایی شده و اینترنت به حالت عادی بازگشته است.

این اختلال که از آن با عنوان گسترده‌ترین حمله تجربه شده به زیر ساخت کشور در تاریخ ایران، یاد می‌شد، مجددا روز گذشته شدت گرفت. حالا گفته می‌شود که این حمله هنوز به طور کامل مرتفع نشده است.

پیشنهاد فیسیت: اینترنت ایران مختل شد؛ گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران

حالا امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره حملات چند روز اخیر به زیرساخت‌های کشور چنین توضیح داده است:

این روزها حملات سازمان‌یافته از خارج از کشور به زیرساخت‌ها انجام می‌شود و حجمش بسیار گسترده است و با یک رشد نمایی دارد. این حملات در این سطحی که الان وجود دارد، هیچ‌وقت نبوده و پیک حملات نسبت به کل ماکزیمم تاریخ گذشته، از هفته پیش دو برابر شده است.

-

رییس سازمان فناوری اطلاعات در رابطه با تاثیر این حملات اینترنتی و اختلالات رخ داده بر زیرساخت‌ها چنین توضیح داده است:

کیفیتی که مردم دریافت می‌کنند، تحت تاثیر قرار گرفته است. ما نگرانیم با حمله‌کردن کاری کنند که کیفیت اینترنت کاهش یابد و از این طریق نارضایتی ایجاد شده و یا این نگرانی ایجاد شود که خود حاکمیت کیفیت اینترنت را پایین می‌آورد. در این شرایط و زمانی که فشار این اندازه زیاد است به طوری که باعث می‌شود کیفیت اینترنت کاهش یابد، کافی است این شایعه هم ایجاد شود که دولت اینترنت را قطع کرده که متاسفانه پذیرفتنش هم برای مردم راحت است.

-

تجربه شما از استفاده از اینترنت در یک ماه گذشته و البته دیروز چیست؟ آیا شما هم با اختلال اینترنت مواجه شده‌اید؟

اخبار مرتبط:

آذری جهرمی تاکید کرد که قطع اینترنت مقطعی بوده است

ظفر به فضا رفت، اما به مقصد نرسید؛ علت سقوط از زبان وزیر ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات: پینگ کاربران ایرانی در ۴۰ بازی کاهش پیدا کرد

ما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف تلگرام، روبیکا، توییتر، اینستاگرام و آپارات همراهی کنید.

منبع خبر: ایسنا


1 نظر درباره‌ی این پست نوشته شده است.

RaaD

دوشنبه, 28 بهمن 1398

واقعا خیلی داغون شده. دیگه خسته کننده شده

پاسخ

ثبت نظر