فیسبوک قابلیت های خود را در آیفون های جدید ارتقاء می بخشد !

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 21 مهر 94 ساعت: 06:12:00

این قابلیت جدید یکی از قابلیت های پیش بینی شده پشتیبانی کننده ارتباط سوم شخص برای 3D تاچ می باشد ، قابلیت های این ارتباط ، شباهت زیادی به قابلیت های فورس تاچ (Force Touch) اپل واچ دارد . 3Dتاچ ویژگی پرچم دار گوشی های آیفون جدید می باشد که دسترسی سریع تری به برنامه ها را برای کاربر ایجاد می کند. این برنامه حکم یک کلیک راست کردن برروی برنامه ها را دارد ، زیرا یک میانبر به برنامه های موردنیاز گوشی همراه کاربر محسوب می شود .

این برنامه علاوه بر این ، یک قابلیت می باشد که کاربر می تواند به صورت اختیاری از آن استفاده کند . در گذشته 3D تاچ به صورت پیش فرض در بعضی از برنامه های اپل مانند نامه ها ، موسیقی و نقشه ها قرار گرفته بود ، اما با عرضه آیفون 6 و آیفون پلاس برنامه های سوم شخص نیز به این قابلیت مجهز شدند . اینستاگرام فیسبوک از جمله اولین نرم افزارهایی بود که 3D تاچ را پشتیبانی می کرد . در واقع پشتیبانی فیسبوک به این معناست که این ویژگی در حال حاضر یکی از برترین برنامه های گوشی همراه محسوب می شود ، قابلیتی که به گفته خبرگذاری کام اسکور توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است .

دیگر برنامه های فیسبوک مانند واتساپ (WhatsApp) ، مسنجر (Messenger )، مومنتس (Moments ) و گروپ اند آدرز (Groups and others ) هنوز نمی توانند این قابلیت را پشتیبانی کنند . علاوه بر فیسبوک ، برنامه هایی که می توانند 3D تاچ را پشتیبانی کنند عبارتند از : پی اینترست (Pinterest) ، جت (Jet) ، توییتر ، شزم (Shazam) ، اپن تیبل ( Open Table) و برنامه های چت مانند کانفاید (Confide) ،فایر چت (Fire Chat) ، مدیوم (Medium) ، دراپ باکس (Dropbox) و اور نوت (Evernote) .

البته کاربران هرگز نخواهند فهمید که فیسبوک ، 3D تاچ را در چه تاریخی عرضه کرده است زیرا فیسبوک نپذیرفته اطلاعات دقیقی را در این زمینه منتشر کند . این روند اخیرا در صنعت نرم افزار سازی رشد کرده است ، سازندگان به این توافق رسیده اند که دیگر نیازی نیست تغییرات ایجاد شده در بیلت جدید برنامه ها را به اطلاع کاربران برسانند . برنامه بروزرسانی شده فیسبوک اکنون در آی تیون (iTunes) قرار دارد . مشخص نیست که فیسبوک چه ویژگی دیگری را از آیفون 6 و یا آیفون پلاس در بیلت جدید وارد کرده باشد ، اگرچه اپل اعلام کرده است تغییراتی دیگری نیز در سال آینده در این برنامه ایجاد می شوند .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید