سامسونگ در مذاکره با سونی برای نصب سنسور دوربین اکسپریا Z5 بر روی گلکسی S7

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 11 آبان 94 ساعت: 20:04:30

اما به نظر می رسد سنسور جدید IMX300 سونی ، سامسونگ را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است زیرا سامسونگ در نظر دارد از این سنسور هم در ساخت دوربین گلکسی S7 استفاده کند . هنوز اطلاعاتی در زمینه جایگزین سازی IMX300 با ISOCELL منتشر نشده است اما طبق شایعات موجود ، ممکن است سامسونگ براساس منطقه عرضه و مدل گوشی ، برخی از S7 ها را با IMX300 و برخی دیگر را با ISOCELL به بازار بفرسد .

IMX300 در حال حاضر در اکسپریا Z5 تریو و DxOMark به کار رفته و این دو مدل را از نظر کیفیت دوربین در رتبه های بالایی قرار داده است ، از این رو سامسونگ هم اکنون مذاکراتی جدی را با سونی در مورد استفاده از IMX300 در گلکسی S7 شروع کرده است اما بزرگ ترین مانع در این مذاکرات این است که سونی می خواهد این سنسور صرفا برای اکسپریاZ5 استفاده شود . گلکسی S7 احتمالا در تعداد بسیار زیادی بفروش می رسد با این وجود سونی ، در صورت توافق ، از نظر تامین قطعات دوربین با مشکلی مواجه نخواهد شد زیرا این شرکت در این زمینه یکی از بهترین سازندگان بازار محسوب می شود .

IMX300 درواقع یک سنسور 25MP است که با اعمال تغییراتی با مشخصات 23MP و نسبت دید 16 به 9 و 21MP و نسبت دید 4 به 3 مورد استفاده قرار می گیرد . این امر می تواند برای سامسونگ مشکل ساز باشد زیرا این شرکت در ساخت گلکسی S7 از سنسور 20 MP استفاده کرده است از این رو  اگر سامسونگ بخواهد از سنسور IMX300 استفاده کند باید تغییرات را نیز در روند کاری خود ایجاد کند .

IMX300 از یک سیستم متمرکز سازی خودکار ترکیبی 192 نقطه ای بهره می برد که اکسپریا Z5 تریو را قادر می سازد در سریع ترین زمان ممکن ( 0.03 ثانیه ) بر روی تصویر متمرکز شود اما ایزوسل 20 مگاپیکسلی سامسونگ بر اساس پردازش 28nm ساخته شده است و به الگوی رنگ RWB مجهز است که حساسیت نوری و نسبت پيام به همهمه را در شرایط کم نور بهبود می بخشد ، بنابراین می توان این گونه نتیجه گیری کرد که هر دو سنسور می توانند کیفیت تصویر برداری گلکسی S7 را به میزان قابل توجهی افزایش دهند .

ZOKAEE265

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید