ناسا به تحقق رویای ساخت راکت با چاپ سه بعدی نزدیک می شود

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 2 دی 94 ساعت: 04:12:25


پیشرفت ناسا در تولید چنین موتوری آینده روشنی را رقم خواهد زد. امید است که روزی یک راکت با چاپ سه بعدی کامل بتواند به مریخ مسافرت کند و مهمتر از آن، این کار را با هزینه ای کمتر نسبت به پروازهای در حال حاضر انجام دهد. هم اکنون، ناسا توانسته است با موفقیت توربو پمپ، انژکتور و چرخ ها را تولید کند که شامل سه چهارم اجزای کاربردی موتور راکت می شود. آخرین آزمایش مربوط به مونتاژ موتور با این قسمت ها بود که در این آزمایش متوجه شدند که موتور قادر به تولید نیروی فشار لازم برای کاوشگر مریخ است و توانایی ادامه حیات در دمای 6000 درجه فارنهایت را دارد.
الیزابت روبرتسون، مدیر پروژه چاپ موتور سه بعدی گفته است: "با آزمایش توربوپمپ ها، انژکتورها و چرخ ها در کنار یکدیگر، نشان داده ایم که ساخت یک موتور با چاپ سه بعدی برای اهدافی مانند کاوشگرها و موتور راکت کاملا امکانپذیر است."
این فرآیند برای تولیدکنندگان بسیار سخت است، بسیاری از آنها هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند. ربرتسون می گوید: "تولیدکنندگانی که حتی با ناسا هم کار نکرده اند، چگونگی ساخت قسمت های مختلف برای موتورهای راکت را فرا خواهند گرفت. آنچه را که ما در این پروژه یاد گرفتیم با دیگر شرکت های آمریکایی در میان خواهیم گذاشت."

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید